Godišnja povelja Hrvatskog mikroskopijskog društva “Zvonimir Devidé” za doprinos radu društva i razvijanju mikroskopije u Republici Hrvatskoj

Hrvatsko mikroskopijsko društvo sa zadovoljstvom objavljuje da od 2024. godine započinje s dodjelom povelje imenovane “Zvonimir Devidé” koja se dodjeljuje mikroskopičarima za doprinos radu društva i razvijanju mikroskopije u RH.

Akademik Zvonimir Devidé, profesor Priodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu je kao istaknuti biolog, botaničar i mikroskopičar 1983. utemeljio Sekciju za elektronsku mikroskopiju u okviru Hrvatskog prirodoslovnog društva koja je kasnije prerasla u Hrvatsko mikroskopijsko društvo zbog čega ova Povelja nosi njegovo ime.

HMD će svake godine izdati interni natječaj u sklopu kojega članovi HMD-a mogu predložiti potencijalne kandidate za Povelju, a detalje o tome možete pronaći u pravilniku: